Banner Top
ERP’nin Önemi Nedir?

ERP’nin birçok avantajının yanı sıra, sektörler için önde gelen tercih sebebi girilen tüm verileri tek bir veri tabanına kaydeder ve tüm departmanların aynı bilgilerle çalışmasına izin verir. Takip ettiğimiz ve yaptığımız araştırma kaynaklarında küresel ERP yazılım pazarının 2020 yılına kadar 41,69 milyar dolar olması bekleniyor. Bu rakam etkileyici olsa da yazılımı hiç kullanmayanlar, ERP’nin işlerinde neden önemli olduğunu anlamakta zorlanıyor. Ancak, küreselleşme birçok endüstri için pazarı sıkarken, işinize rekabet avantajı sağlamak için her türlü aracı bulmak önemlidir. Birçok şirket için, bu ERP yazılımı kullanılarak elde edilir.

 

Neden ERP Kullanılmalı? Bunun temel 7 sebebi bulunmaktadır.

  • Verimlilik ve Karlılık
  • Entegrasyon ve geliştirilmiş iş birliği modeli
  • Analiz
  • Mutlu Müşteri
  • Takip
  • Planlama ve Kaynak Yönetimi
  • Nesnelerin İnterneti

Bu başlıklar altında ERP’nin çalışan personellerin zamanlarını verimli kullanması, personel eğitim ihtiyaçlarını ve giderlerini düşürmesi, dışa bağlılığı azaltmasıyla birçok alanda katkısı bulunmaktadır. ERP’nin sağladığı entegrasyon fonksiyonu sayesinde departmanların tüm datalarını tek bir veri tabanında kullanabilir, çalışılan tüm dış kaynaklarla birleştirebilirsiniz.  Merkezi bir veri tabanı, analizlerinizi ve raporlarınızı da geliştirmeye yardımcı olur. Müşteri memnuniyetini geliştirmenin en iyi yolu, müşteri odaklı mal ve hizmet sunmaktır. ERP bunu birkaç farklı şekilde sağlar. İlk olarak, çoğu ERP sistemi bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) aracıyla donatılmıştır veya bir ile kolayca entegre edilebilir. İletişim bilgileriyle birlikte, entegre bir CRM size sipariş geçmişi ve fatura bilgileri gibi ayrıntıları gösterebilir. Bu, ekibinizin, istek ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için müşterilerinizi daha gerçekçi bir şekilde görmesini sağlar. Artan müşteri görünürlüğü, satış stratejinizi geliştirilmiş müşteri adaylığı için formüle etmenize yardımcı olur. Büyüyen şirketler için büyük bir sorun, genişleyen stok seviyelerini takip etmek ve izlemek. ERP sistemleri, tedarik zinciri boyunca her aşamada envanterinizde sekmeleri tutmak için barkotlama, RFID etiketleri ve seri numaraları kullanır. Bu araçlar, farklı depolardaki stok seviyelerini takip etmenize, hangi eşyaların taşınmakta olduğunu ve hangi ürünlerin tüketiciler için hazır raflarda tutmanıza yardımcı olur. Artan depo görünürlüğü, tüm tahmininizi ortadan kaldırarak, toplama, paketleme ve gemi prosesini büyük ölçüde optimize eder. Endüstriyel Nesnelerin İnterneti ve ERP’yi düşündüğümüzde, bugünün üretim ve dağıtım organizasyonu için dikkate alınması gereken çok şey var.

Endüstriyel İnternetlerin, üretim ve endüstriyel süreçleri izlemek ve geliştirmek için “nesnelerin interneti” tarzı bağlantı ile birlikte çalışan imalat veya dağıtım ile ilgili donanım ve yazılım olarak düşünün. Bağlı üretim, sensörler, makine öğrenimi ve diğer gelişmelerdeki yeniliklerin hepsi, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti içindeki uygulamalara katkıda bulunur. Doğru çözümü seçerseniz, ERP sistemlerinin önemi, uygulamada yer alan başlangıç ​​maliyeti, zaman ve çabadan daha ağır basmaktadır.

Tags: , , , , , , , , , ,

Related Article